Pizza Neapolitańska Białystok - Leśna Dolina

Pizza neapolitańska to włoska pizza, której ciasto powstaje na bazie wody, włoskiej mąki typu 00 o najwyższej czystości, soli oraz drożdży. W mące, z której wykonuje się pizzę neapolitańską zawartość popiołu jest bliska zeru. Ciasto pizzy neapolitańskiej nie nasiąka sosem oraz innymi składnikami, dzięki czemu pizza nie jest gumowa, mokra i ciężka. Warto również zauważyć, że przed włożeniem do pieca ciasto dojrzewa przez 24 godziny. Pizza neapolitańska pieczona jest przez około 90 sekund, a jej ciasto jest bardzo cienkie (do ok. 3 mm), dzięki czemu wszystkie składniki są doskonale wyczuwalne.  

Pizza neapolitańska - najlepsza włoska pizza w Białymstoku

Poza znakomitym ciastem pizza neapolitańska cechuje się również tym, że do jej przygotowania używane są najlepszej jakości włoskie składniki, takie jak:

  • gęsty, aromatyczny sos pomidorowy z pomidorów San Marzano - doskonale nadaje się jako podstawa pizzy,
  • mozzarella fior di latte produkowana z najlepszego mleka krowiego - pyszna, delikatna i rozpływająca się w ustach doskonale komponuje się z sosem pomidorowym.

Te dwa składniki to podstawa większości pizz neapolitańskich. Dodatkowo włoska pizza z Neapolu może być obłożona takimi składnikami, jak pomidorki koktajlowe, bazylia, rukola, oliwa, salami, włoską aromatyczną szynką Prosciutto Cotto lub Prosciutto Crudo. W menu naszej włoskiej pizzerii 500 Stopni Białystok z pewnością znajdziecie Państwo pizzę neapolitańską, która Państwu zasmakuje!

500 Stopni Białystok - wyjątkowa pizza neapolitańska

Jeśli mieszkasz w Białymstoku - np. na osiedlu Leśna Dolina i chcesz spróbować wyjątkowej, prawdziwie włoskiej pizzy neapolitańskiej, przyjdź do naszej restauracji 500 Stopni Białystok znajdującej się przy ulicy Nowy Świat 3 - lok U4. Wybierz się na ucztę z rodziną i znajomymi i sprawdź jak smakuje włoska pizza prosto z Neapolu. Najlepsza pizza to ta, którą jesz ze smakiem za każdym razem. Pyszne dojrzewające ciasto oraz pomidory San Marzano definiują wyjątkowy smak pizzy w naszej restauracji. Zadzwoń już teraz pod numer 574 105 500, zarezerwuj stolik lub zamów z dostawą do domu i zakochaj się w naszej pizzy pieczonej w 500 stopniach Celsjusza!

 

Zamów pizze

Zobacz menu

ZawadyJaroszówkaDziesięcinyLeśna DolinaStarosielceMłodychAntoniukBiałostoczekWygodaSkorupyMickiewiczaDojlidyPiaskiNowe MiastoPrzydworcowe