Pizza Neapolitańska Białystok - Białostoczek

 

Włoska neapolitańska pizza to klasyk! Chrupiąca, cienka, z doskonale wyczuwalnymi składnikami. Jej ciasto wyrabiane jest z wody, mąki typu 00, soli oraz drożdży. Mąka 00 to najczystszy gatunek mąki, w której zawartość popiołu jest praktycznie zerowa. To właśnie ona gwarantuje doskonałą kruchość pizzy neapolitańskiej, gdyż ciasto z niej wykonane nie nasiąka sosem pomidorowym. Pizza neapolitańska pieczona jest w ok. 500 ℃ przez 90 sekund. Jej cechą charakterystyczną jest cienkie ciasto (do 3 mm), co sprawia, że składniki są bardzo dobrze wyczuwalne. 

Pizza neapolitańska - na dowóz i w restauracji

Poza cienkim i chrupiącym ciastem pizza neapolitańska cechuje się również wysoką jakością pozostałych składników:

  • rozpływającą się w ustach mozzarellą fior di latte,
  • gęstym i aromatycznym sosem pomidorowym z pomidorów San Marzano.

Powyższe dwa składniki to baza większości pizz neapolitańskich. Jeśli jednak lubicie Państwo bardziej zróżnicowane dodatki, z pewnością ucieszy Was fakt, że najczęściej jest ona również obłożona następującymi składnikami: 

  • pomidorki koktajlowe, 
  • bazylia lub rukola,
  • oliwki, 
  • salami (np. Salame Napoli) lub włoskimi szynkami Prosciutto Cotto, Prosciutto Crudo. 

W menu pizzerii 500 Stopni Białystok z całą pewnością znajdzie się pizza neapolitańska, która podbije Państwa podniebienia.

Pizza na dowóz w 500 Stopni Białystok - pyszna neapolitańska pizza 

Włoska pizza na dowóz to najlepszy wybór na każdą okazję i każdą porę dnia! Spróbuj pysznej pizzy neapolitańskiej w restauracji 500 Stopni Białystok. Mieścimy się przy ulicy Nowy Świat 3 w lokalu U4. Sprawdź czym od zwykłej pizzy różni się prawdziwa neapolitańska pizza wypiekana w 500℃. Delikatna, chrupiąca, z pysznymi pomidorami San Marzano Dop oraz mozarellą fior di latte po prostu rozpływa się w ustach! Najlepsza pizza na każdą okazję. Rezerwację stolików oraz zamówienia z dostawą do domu przyjmujemy pod numerem 574 105 500.

 

Zamów pizze

Zobacz menu

ZawadyJaroszówkaDziesięcinyLeśna DolinaStarosielceMłodychAntoniukBiałostoczekWygodaSkorupyMickiewiczaDojlidyPiaskiNowe MiastoPrzydworcowe